ევროპის უნივერსიტეტი European Horizons-ის საერთაშორისო სტუდენტურ ქსელს უერთდება
ევროპის უნივერსიტეტი გახდა სამხრეთ კავკასიის რეგიონში პირველი უმაღლესი დაწესებულება, რომელიც European Horizons-ის საპატიო საერთაშორისო ქსელს შეუერთდა. მსოფლიო მასშტაბით ორგანიზაციის წევრები არიან ისეთი ცნობილი უნივერსიტეტები, როგორებიცაა, მაგალითად, სტენფორდი და იელი ა.შ.შ.-ში, ან კემბრიჯი და სენტ ენდრიუსი დიდ ბრიტანეთში.
ევროპის უნივერსიტეტის სტუდენტებმა გაიარეს კონსულტაცია რეგიონალურ კოორდინატორთან, რომელიც ლონდონიდან მათ ვირტუალურად ჩაერთო და დააკვალიანა. დაიგეგმა სტუდენტური არჩევნები, რომლის შედეგადაც უნდა დაკომპლექტდეს European Horizons-ის ადგილობრივი მმართველობა.  თვითმმართველობის პარალელურად, ევროპის უნივერსიტეტის სტუდენტები ახლა უკვე ყოველწლიურად აირჩევენ European Horizons-ის პრეზიდენტს, ვიცე-პრეზიდენტს, საზოგადოებასთან ურთიერთობის მენეჯერსა თუ სხვა ოფიციალურ პირებს.
აღნიშნული სიახლის ინიციატორი, საერთაშორისო ურთიერთობების პროგრამის ხელმძღვანელი თათია დოლიძე, მოახლოებული არჩევნების წინ შეხვდა სტუდენტებს და მათ European Horizons-ის ადგილობრივი სტრუქტურის ჩამოსაყალიბებლად საჭირო ტექნიკური ინფორმაცია გააცნო. შეხვედრაში მონაწილეობა მიიღეს საერთაშორისო ურთიერთობების პროგრამის სხვა პროფესორებმაც და სტუდენტებს European Horizons-ის საქმიანობის ფარგლებში დახმარება აღუთქვეს.
შეხვედრაზე მოხსენებით წარსდგა ასევე ევროპის უნივერსიტეტის პარტნიორი ორგანიზაციის, „ევროპის ახალგაზრდული პარლამენტის” ვიცე-პრეზიდენტი მარიამ იმერლიშვილი, რომელმაც გამოთქვა მზადყოფნა სტუდენტები დაატრენინგოს ორგანიზაციის მართვის, ფონდების მოძიების, ღონისძიებების ორგანიზებისა და European Horizons-ს ფარგლებში სხვა აუცილებელი საქმიანობის მიმართულებით.

European University joins European Horizons international student network. The European University is the first, not only in Georgia, but also in the region who join this network. World-wide members of this organization are well-known universities such as Stanford and Yale in the United States, or Cambridge and St Andrews in the UK.
This was done online by a regional coordinator from London who provided detailed information to the European University students. There are also planned students election, which will bring together the local governance of European Horizons.
Within the framework of European Horizons, Tatia Dolidze, Head of International Relations Program at the European University, presented the students with technical details about the project. Other professors from the International Relations Program also participated in the meeting and supported to the students.
At the end of the meeting, Mariam Imerlishvili, Vice President of the European Youth Parliamentary, Partner Organization of the European University, delivered a speech. As she said EYP is ready to mentor and train European University students.