“ევროპის უნივერსიტეტს” ვროცლავის ბიზნესის უნივერსიტეტის (პოლონეთი), იიჰლავას პოლიტექნიკური კოლეჯის (ჩეხეთი) და პანონიის უნივერსიტეტის (უნგრეთი) წარმომადგენლები ეწვივნენ.
სამუშაო ვიზიტით მყოფი შვიდი პროფესორი “ევროპის უნივერსიტეტის“ ვიცე-რექტორს საერთაშორისო ურთიერთობების მიმართულებით, სამართლის, განათლების, ბიზნესისა და ტექნოლოგიების ფაკულტეტის დეკანს, სტრატეგიული განვითარების სამსახურის უფროსს, სამეცნიერო კვლევითი საქმიანობის ხელშეწყობის ცენტრის ხელმძღვანელს და საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის წარმომადგენლებს შეხვდა.
შეხვედრაზე განხილულ იქნა სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივები როგორც აკადემიური კოლაბორაციების, ისე საერთაშორისო მობილობის მიმართულებით. მხარეებმა მზადყოფნა გამოთქვეს მხარი დაუჭირონ ერთობლივ სამეცნიერო-კვლევით საქმიანობას, ერაზმუს+ ფარგლებში და მის მიღმა საპროექტო განაცხადების მომზადებას, სხვადასხვა სახის ექსტრაკურიკულარულ აქტივობებსა და სხვა.
ვიზიტის ფარგლებში უცხოელმა სტუმრებმა „ევროპის უნივერსიტეტის“ ადმინისტრაციული კორპუსი, ისტორიულ-არქეოლოგიური მუზეუმი, ზურაბ ჟვანიას სახელობის დარბაზი და იმიტირებული სასამართლო დარბაზი დაათვალიერეს.

PROFESSORS FROM POLAND, HUNGARY AND CZECH REPUBLIC HAVE VISITED “EUROPEAN UNIVERSITY”
Professors from Wroclaw Business University of Applied Sciences (Poland), College of Polytechnics Jihlava (Czech Republic) and University of Pannonia (Hungary) paid a working visit to “European University”.
Within the scope of the visit, seven professors held meetings with the Vice-Rector in the direction of International Relations of European University as well as with the Dean of the Faculty of Law, Education, Business and Technology, the Head of the Research Support Center, the Head of Strategic Development Office and representatives from the International Relations Office.
It is noteworthy that prospects of future cooperation in the direction of both academic collaborations and international mobility were discussed at the meetings held during the visit. The parties expressed their readiness to support joint scientific-research activities and project applications within Erasmus+ actions and beyond, various extracurricular activities, etc.
The guests toured the administrative building of the “European University,” where they had the opportunity to visit the Historical-Archaeological Museum of the European University, the hall named after Zurab Zhvania, and the Hall of the Constitution of Georgia.