ევროპის უნივერსიტეტის სწავლების თანამედროვე მეთოდების ტრენინგცენტრის ორგანიზებით თანამშრომლებისთვის ონლაინ ტრენინგები ჩატარდა
14 მარტს, ევროპის უნივერსიტეტის სწავლების თანამედროვე მეთოდების ტრენინგცენტრის ორგანიზებით, ადმინისტრაციულ თანამშრომლებს, სასწავლო პროცესის მენეჯერებს, ხარისხის დეპარტამენტის წარმომადგენლებს ჩაუტარდათ ონლაინ ტრენინგი ციფრული პლატფორმების (Zoom.us და Moodle.edu.ge ) გამოყენებასთან დაკავშირებით.
პროცესის გაადვილების მიზნით , შეიქმნა ვიდეო ტუტორიალები, რაც განთავსდა ევროპის უნივერსიტეტის youtube გვერდზე.
- Zoom-ის გამოყენების ინსტრუქცია https://youtu.be/WI22j-URS_Q
- Moodle-ის გამოყენების ინსტრუქცია https://youtu.be/ilqzAAn3Lew
ბოლო მონაცემებით, ტრენინგცენტრმა უკვე გადაამზადა 188 ლექტორი. დისტანციური სწავლების გაუმჯობესების მიზნით, ტრენინგები გაგრძელდება აპრილის თვეშიც.

EUROPEAN UNIVERSITY’S INNOVATIVE TEACHING TRAINING CENTER ORGANIZED AN ONLINE TRAINING FOR ADMINISTRATIVE STAFF
On March 14, European University’s Innovative Teaching Training Center organized an online training for administrative staff, quality management platforms (Zoom.us and Moodle.edu.ge) for administrative staff, training process managers and representatives of the Quality Department.
In order to facilitate the process, video tutorials were created, which were posted on the Youtube channel of the European University.
- Zoom – https://youtu.be/WI22j-URS_Q
- Moodle – https://youtu.be/ilqzAAn3Lew
According to the latest data, the training center has already trained 188 lecturers. Training will continue in April to improve distance learning.