ევროპის უნივერსიტეტის სტუდენტები ევროპის ახალგაზრდული პარლამენტის საქართველოს მიერ ორგანიზებულ მე-14-ე ნაციონალური შერჩევის კონფერენციაზე
ევროპის უნივერსიტეტის ხელშეწყობითა და დაფინანსებით, საერთაშორისო ურთიერთობების პროგრამის ფარგლებში, ბაკალავრიატის საფეხურის სტუდენტები: თემო გოგრიჭიანი, ბეჟანი ლომსაძე, გიორგი ლოთიშვილი, მარიამ კაპანაძე და თეიმურაზ ლაცაბიძე მონაწილეობას ღებულობდნენ ევროპის ახალგაზრდული პარლამენტის – საქართველოს მიერ ორგანიზებულ მე-14-ე ნაციონალური შერჩევის კონფერენციაში. კონფერენცია ქალაქ ქუთაისში გაიმართა.
აღნიშნულ კონფერენციაში მონაწილეობა მიიღო 100-მდე სხვადასხვა ქვეყნების წარმომადგენელმა. ევროპის ახალგაზრდული პარლამენტი მასპინძლობდა ახალგაზრდებს თურქეთიდან, ავსტრიიდან, აზერბაიჯანიდან, სომხეთიდან, უკრაინიდან, საფრანგეთიდან და ნორვეგიიდან.
ევროპის უნივერსიტეტის სტუდენტები თავიანთ კომიტეტებში სამი დღის განმავლობაში, ისეთ მნიშვნელოვან საკითხებზე მსჯელობდნენ, როგორებისაა: კლიმატის ცვლილება მსოფლიოში, გენდერული თანასწორობა, ადამიანის უფლებები და სხვა.
სამდღიანი მუშაობის შედეგად კომიტეტებმა შესაბამისი რეზოლუციები მიიღეს. ყველა რეზოლუცია რომლის შექმნაშიც ევროპის უნივერსიტეტის სტუდენტები იღებდნენ მონაწილეობას წარმატებით იქნა დამტკიცებული საბოლოო ასამბლეაზე.

EUROPEAN UNIVERSITY IN THE 14TH NATIONAL SELECTION CONFERENCE – ORGANIZED BY THE EUROPEAN YOUTH PARLIAMENT
With the support and funding of the European University, in the framework of the International Relations Program, undergraduate students of the European University: Temo Gogrichiani, Bezhani Lomsadze, Giorgi Lotishvili, Mariam Kapanadze and Teimuraz Latsabidze participated in the 14th National Selection Conference – organized by the European Youth Parliament – Georgia. The conference was held in Kutaisi, Georgia.
The Conference was attended by 100 representatives from different countries. The European Youth Parliament hosted young people from Turkey, Austria, Azerbaijan, Armenia, Ukraine, France and Norway.
Students of the European University in their committees spent three days discussing various important issues such as climate change in the world, gender equality, human rights and more. After three days of work, the committees adopted relevant resolutions. General Assembly successfully approved all resolutions in which the students of the European University were involved.
It is planned to send a number of students from European University on a similar activities during the year.